Картинки по запросу день писемності

«День української писемності та мови»

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.

9 листопада уся країна відзначає День української писемності та мови. З цієї нагоди 9 листопада 2017 року для учнів Державної установи «Бахмутська установа виконання  покарань (№6)» м. Бахмута була проведена година єдності «Українська мова – мова єднання». Під час заходу учні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову».

Учні побажали українцям приумножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя.

«Мова  -  основа духовності  народу…»

Чужою мовою розмовляє у державi або гiсть, або найманець,

або окупант, який нав'язує їй свою мову

Карл Маркс

Мова - найважливіший засіб людського спілкування та інтелектуального виявлення особистості, основа духовності народу, його історичної пам'яті й сучасного буття.

Законом України «Про засади державної мовної політики» встановлюються загальні принципи мовної політики в Україні, правові та організаційні засади використання та розвитку державної мови та мов національних меншин України, права громадян на користування рідною мовою.

З метою забезпечення послідовної реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики», створення необхідних умов для всебічного розвитку та функціонування  української  мови  в  усіх сферах  суспільного  життя, її розвитку  й  використання 15.12.2017 року у Державній установі «Бахмутська установа виконання  покарань (№6)» вчителем української мови та літератури Бахмутської вечірньої (змінної) школи ІІ-ІІІ ступенів № 1 Кіндяковою Л.М. проведено тренінг із мовної толерантності з працівниками, який дає змогу з’ясувати причини мовних непорозумінь, підвищити мовну і комунікативну культуру між особових стосунків, виробити готовність спокійно розв’язувати мовні суперечності та набути навички конструктивної поведінки в конфліктних ситуаціях мовної взаємодії.